Remont elewacji pałacu w Bąkowie – przetarg nieograniczony

I Nazwa oraz adres Zamawiającego.

 

Powiat Świecki, ul. Gen. Józefa Hallera 9, 86-100 Świecie, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 56 83 100, faks 52 56 83 102.

Prowadzący postępowanie: Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie, Bąkowo 37, 86-160 Warlubie

 

II Tryb udzielenia zamówienia.

Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone będzie w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych ( t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 2164 z późn. zm.)

 

III Adres strony internetowej, na której jest zamieszczona specyfikacja istotnych warunków zamówienia.

Adres strony Internetowej prowadzącego postępowanie:

dd-bakowo.rbip.mojregion.info

 

IV  Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia, z podaniem informacji o możliwości składania ofert częściowych.

 

Zadanie: Remont elewacji pałacu w Bąkowie, Bąkowo 37, 86-160 Warlubie

Zamówienie obejmuje wykonanie następujących robót:

CPV 45000000-7 Roboty budowlane

45443000-4 Roboty elewacyjne

45262521-9 Roboty murarskie w zakresie fasad

45442121-1 Malowanie budowli

 

Zakres prac remontowych obejmuje elewację budynku wraz z cokołem. Prace nie będą miały charakteru prac konserwatorskich i restauratorskich.

 

Zamówienie obejmuje wykonanie następujących robót:

TYNKI

– odczyszczenie powierzchni ścian i poszczególnych detali z brudu, farby,

– likwidacja, naprawa spękań,

– usunięcie uszkodzonych profili ciągnionych i ich rekonstrukcja zaprawą mineralną tarasowo-wapienną,

– usunięcie odspojonych fragmentów tynków gładkich, uzupełnienie ubytków,

– usunięcie kruchych spoin cokołu po wykonaniu badania stopnia zasolenia tynków,

– wykonanie tynków,

– malowanie całości elewacji,

KAMIENIARKA NA COKOLE

– oczyszczenie powierzchni z farb, kitów, spoin, patyny,

– uzupełnienie ubytków,

– wykonanie fug,

– zabezpieczenie całości środkiem krzemowo-organicznym,

– elementy ceglane cokołu należy dokładnie oczyścić, luźne odcinki cokołu z cegły

należy przemurować,

– wymiana stalowych krat w oknach piwnicznych,

 

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

 

V Informacja o możliwości lub wymogu złożenia oferty wariantowej.

 

Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty wariantowej.

 

VI Termin wykonania zamówienia.

 

Od dnia zawarcia umowy do 31 października 2017r.

 

VII Warunki udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia.

 

  1. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy spełniający warunki, o których mowa w art. 22 ust 1 ustawy Pzp a mianowicie:
  2. a) nie podlegają wykluczeniu,
  3. b) spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:

– Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia

– Wykonawca musi znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia.

– Zdolności technicznej lub zawodowej

 

  1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12 – 23 ustawy Pzp.

Dodatkowo z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę:

1) w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie

w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U.

z 2015 r. poz. 978 z późn. zmianami) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 233 z późn. zmianami);

2)który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek

na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co zamawiający jest w stanie wykazać

za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku,

o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15 ustawy Pzp, chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie

w sprawie spłaty tych należności.

Szczegółowy zakres warunków udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia zostały szczegółowo zawarte w punkcie V specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

VIIa Wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

 

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca:

  1. a) nie podlega wykluczeniu – wg. załącznika nr 3,
  2. b) spełnia warunki udziału w postępowaniu – wg. załącznika nr 2.

 

Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. – załącznik nr 7. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum) oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej musi złożyć każdy wykonawca składający wspólną ofertę. Składany dokument winien być aktualny nie później niż na dzień składania ofert.

 

Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu odbywać się będzie dwuetapowo.

 

Etap I Ocena wstępna, której podany będzie Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona odbędzie się na podstawie informacji zawartych w „Oświadczeniu

o spełnianiu warunków udziału” zwanego dalej Oświadczeniem – załącznik nr 2

do SIWZ.

Etap II Ostateczne potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonane na podstawie dokumentów to potwierdzających. Ocenie na tym etapie podlegać będzie wyłącznie Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najwyżej ocenianą spośród tych, które nie zostaną odrzucone.

 

Ocena spełnienia tych warunków dokonana zostanie formułą „spełnia – nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i zgodnie z oświadczeniem wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający będzie dokonywał oceny spełniania powyższych warunków na podstawie kompletności i poprawności dostarczonych oświadczeń i dokumentów.

 

W zakresie spełnienia przez Wykonawcę warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP:

  1. a) Wypełnione i podpisane OŚWIADCZENIE o spełnieniu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy PZP wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ;
  2. b) WYKAZ robót budowlanych określonych w punkcie „V 1 ” SIWZ wykonanych w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie, dwa zamówienia w technologii porównywalnej  o łącznej  wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto w ostatnich  5 latach przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy – w tym okresie. Za technologie porównywalną Zamawiający rozumie wykonanie robót elewacyjnych według technologii przewidzianej w projekcie budowlanym.

Dowodami potwierdzającymi czy roboty zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazującymi, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, są poświadczenia, referencje lub inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze, Wykonawca nie ma obowiązku przekazania dowodów.

 

W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie, zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów.

 

W razie konieczności, szczególnie gdy wykaz robót lub dowody potwierdzające, że roboty zostały wykonane należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, budzą wątpliwości Zamawiającego lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, Zamawiający może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego roboty były wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu.

  1. c) WYKAZ osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia i dokumentami potwierdzającymi posiadanie wymaganych kwalifikacji, a także zakresem wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami wg załącznika nr 5 do SIWZ;
  2. d) OŚWIADCZENIE, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia wg załącznika nr 6 do SIWZ;

W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum) dokumenty wymienione w punkcie 3 a-d , mogą być złożone łącznie przez składających wspólną ofertę.

 

W zakresie spełnienia przez Wykonawcę warunków:

4.1. o których mowa w art. 24 ustawy PZP:

  1. a) Wypełnione i podpisane OŚWIADCZENIE o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ustawy PZP wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SIWZ;
  2. b) Oświadczenie o spełnieniu przez podmiot trzeci biorący udział w realizacji przedmiotu zamówienia warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 24 PZP wg wzoru stanowiącego załącznik 3a do SIWZ,

W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum) dokumenty wymienione w punkcie 4.1 a  musi złożyć każdy wykonawca składający wspólną ofertę, w przypadku udziału podmiotów trzecich w realizacji części zamówienia  dokumenty wskazane w ustępie 4.1. a i b musi złożyć każdy z podmiotów.

 

W przypadku składania oferty przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (konsorcjum) dokumenty wymienione w powyższym podpunkcie „a” musi złożyć każdy z Wykonawców składających wspólna ofertę.

Zamawiający przewiduje wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy,  na podstawie art. 24 ust. 2a ustawy Pzp Wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązku zawodowe, w szczególności, gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy, który udowodnił, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszeniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

 

4.3. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału

w postępowaniu Zamawiający może żądać, aby Wykonawca przedłożył :

  1. a) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
  2. b) zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego,

że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;

  1. c) zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie

lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;

  1. d) odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy;
  2. e) oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo –

w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;

  1. f) oświadczenie wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
  2. g) oświadczenie wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny

w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy;

  1. h) oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym

w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy;

  1. i) oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach

i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 716);

Uwaga: ww. dokumentów (pkt a) – i) ) nie należy dołączać do oferty. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najwyżej ocenianą zostanie powiadomiony odrębnym pismem o terminie i miejscu ich dostarczenia, jeżeli Zamawiający uzna za konieczne ich przedstawienie.

 

 

VIII Informacje na temat wadium.

 

Nie ustala się obowiązku wniesienia wadium.

 

IX Kryteria oceny ofert i ich znaczenie.

 

  1. Zamawiający będzie oceniał nieodrzucone oferty według następujących kryteriów:

Lp Nazwa kryterium Waga
1 Cena 60%
2. Gwarancja na wykonanie robót 40%

2.    Punkty przyznane za podane powyżej kryteria będą liczone według następujących wzorów:

Kryterium CENA będzie rozpatrywane na podstawie ceny brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanej przez wykonawcę w Formularzu oferty. Zamawiający ofercie o najniższej cenie przyzna 95 punktów, a każdej następnej zostanie przyporządkowana liczba punktów proporcjonalnie mniejsza.

 

Kryterium GWARANCJA będzie rozpatrywane na podstawie zdeklarowanego terminu udzielenia gwarancji na roboty podanego przez Wykonawcę w formularzu oferty.

Zasady przyznawania punktów w kryterium GWARANCJA

Punkty w tym kryterium będą przyznawane wg. zasady:

– okres gwarancji:

36 miesięcy  – 0 pkt;

48 miesięcy – 20 pkt;

60 miesięcy lub dłużej – 40 pkt.

Wykonawca   winien   podać   okres   gwarancji   w   miesiącach,   w   postaci   liczbowej,  jako „wielokrotność liczby 12” (jak wyżej), w przeciwnym wypadku Zamawiający do celów punktacji zaokrągli podany okres  „w dół” do wartości niższej tj. odpowiednio do 36, 48 lub 60 m-cy  i przyzna punkty;

– okres gwarancji należy podać liczbowo i słownie (w przypadku rozbieżności w zakresie okresu gwarancji podanego liczbowo i słownie, Zamawiający za obowiązujący uzna okres gwarancji podany słownie).

– jeżeli Wykonawca zaoferuje minimalny okres gwarancji, tj. 36 miesięcy – otrzyma w kryterium „GWARANCJA” liczbę punktów wynoszącą 0.

– jeżeli zaoferowany w ofercie okres gwarancji będzie krótszy od wymaganego, tj. będzie krótszy niż 36 m-cy, oferta zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią SIWZ.

Maksymalna ilość punktów – 40 pkt.

 

X Termin składania ofert, adres, na który oferty muszą zostać wysłane oraz język lub języki, w jakich muszą one być sporządzone.

 

Oferty należy składać w siedzibie prowadzącego postępowanie: Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie, Bąkowo 37, 86-160 Warlubie

 

Termin składania ofert upływa dnia  02.08.2017r.  o godz. 09:00

 

Ofertę należy sporządzić w języku polskim.

 

XI Termin związania ofertą.

 

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni.

 

XII Informacja dot. zawarcia umowy ramowej.

 

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

 

XIII Pozostałe ustalenia

 

  1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
  2. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
  3. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, których zakres jest zgodny z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia wynosi nie więcej niż 10% i zamawiający oświadcza, że wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości;
  4. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych.
  5. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
  6. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
  7. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, za wyjątkiem gdy postępowanie zostanie unieważnione z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, wówczas Wykonawcom, którzy złożyli oferty nie podlegające odrzuceniu przysługuje roszczenie o zwrot uzasadnionych kosztów uczestnictwa w postępowaniu w szczególności kosztów przygotowania oferty.

 

 

Bąkowo, 18.07.2017r.

 

 

Zatwierdzam

Dyrektor Centrum Administracyjnego Obsługi

Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie

Violetta Antkowska

    • Status zamówienia Po terminie składania ofert
    • Rodzaj zamówienia publicznego
    • Zamawiający Powiat Świecki
    • Tryb zamówienia publicznego Przetarg nieograniczony
    • Finansowanie Nie dotyczy
    • Data ogłoszenia 18.07.2017
    • Data składania ofert 02.08.2017
    • Godzina składania ofert 09:00
    • Data otwarcia ofert 02.08.2017
    • Godzina otwarcia ofert 09:10
    • Miejsce złożenia oferty Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bąkowie, Bąkowo 37, 86-160 Warlubie
    • Numer UZP/TED
    • Typ treści Zamówienia publiczne

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian